Mark Ostromogilsky (marko19511) wrote,
Mark Ostromogilsky
marko19511

 • Mood:
 • Music:

Команданте Па

Прекрасная биография у мужика. Уважаю.
"Свято вірив, що за Україну доведеться вести військову боротьбу"

Андрій ПАРУБІЙ. Народився 31 січня 1971 року в Червонограді на Львівщині.Сім'ю з-під польського Любачева переселили у Верхню Білку коло Львова. Дід був кулеметником Української галицької армії. Батько – наймолодший із 12 дітей, троє з яких воювали в УПА, за що сім'ю виселили до Сибіру. Він любив гори і, з поверненням в Україну, вступив до Червоноградського гірничого училища. Виявилося, що то не до верху, а під землю. Працював шахтарем. Зараз батько – кандидат історичних наук. Був першим керівником виконкому міського Руху.

Андрій із 14 років працював у архітектурно-археологічних експедиціях у давньоруській фортеці Тустань. 17-річним очолив першу в Україні націоналістичну організацію ”Спадщина”. 1994-го закінчив історичний факультет Львівського університету імені Франка. Аспірантуру – соціологію й політологію – у Львівській політехніці. Кандидатську на тему ”Вплив міфології на формування ідентичності молоді” написав, але не захистив. Каже, це буде першою справою після депутатства. У 18 років став депутатом Львівської обласної ради. Відтоді постійно обранець різних рад. Народний – вдруге і вперше за партійним спис­ком. Член політради ВО ”Батьківщина”.

Мав кримінальні провадження. 1996 року – за бійку з комуністами у Львові. 2010-го, в день ухвалення Харківських угод, звинувачений у занесенні в сесійну залу Верховної Ради димових шашок. Кілька віршів Парубія покладені на музику. Дружина – Уляна зі ”Спадщини” на псевдо Златка – на кафедрі фольклористики Львівського університету імені Франка досліджує найдавніші форми замовлянь. 11-річна донька Ярина вчиться у п'ятому класі. Займався карате, бойовим гопаком і греблею на каное. Захоплюється горами та скелелазінням.
Интервью
Tags: Майдан, Украина, демократия, удивительное рядом
Subscribe

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment